facebook


ABC fotografii plenerowej - cz.1

15 February 2015

Na naszym portalu będziemy też przybliżać Państwu ważne informacje dotyczące poszczególnych elementów składowych ślubu i wesela w plenerze. Na początek kilka słów o fotografii plenerowej. Wydawałoby się dziecinnie proste - zdjęcia w plenerze. O tym na co warto zwrócić uwagę pisze doświadczony fotograf Błażej Sendzielski.

Wielokrotnie miałem już okazję fotografować ceremonie, które odbywały się w plenerze. Pary Młode wybierały urokliwe miejsca gdzie odbywał się ślub cywilny czasem kościelny „pod chmurką” a zaraz obok wesele w namiocie.

Zorganizowanie całego dnia w jednym miejscu to – poza znalezieniem noclegu dla gości – bardzo dobre choć nie łatwe  rozwiązanie. Z mojego punktu widzenia ma swoje ogromne zalety. Zdjęcia robione na dworze mają swój niepowtarzalny charakter. Przestrzeń i natura to doskonałe tło dla fotografii ślubnej. Można fotografować zarówno z bliska jak i z daleka. Często duża ilość gości nie przesadza w tym aby uchwycić ważne, ciekawe i humorystyczne momenty tego dnia, ponieważ goście nie muszą być cały czas w jednym miejscu. Para Młoda ma również niesamowita swobodę: może witać się i bawić się z gośćmi w różnych miejscach lokalizacji a ja dzięki temu mam różnorodny materiał z wielu – jak by się wydawało – miejsc.

Organizacja ślubu  i wesela w plenerze to można powiedzieć All-in-one. Robiąc reportaż fotograficzny mam zdjęcia ze ślubu i wesela, ale często mogę też zrobić w wolnej - wcześniej ustalonej - chwili  sesję fotograficzną. Sesja taka nie trwa dłużej niż godzinę a jej ogromnym plusem jest to, że Para Młoda nie musi oddalać się bardzo od gości lub też goście mogą przyglądać się zdjęciom, które robie Parze Młodej.

Jedyne rzeczy, które muszę brać pod uwagę to pogoda i światło. Często spotykam się ze stwierdzaniem, że mam piękną pogodę do robienia zdjęć, ponieważ jest bardzo słonecznie i ciepło. Z mojego punktu widzenia wygląda to nieco inaczej. Ostre światło zmusza mnie do jeszcze bardziej wytężonej pracy lub użycie dodatkowego oświetlenia. Duże kontrasty miedzy światłami a cieniami często wpływają bardzo niekorzystnie na późniejszy wygląd zdjęć. Zdecydowanie wole jeśli jest pochmurno.

Jeśli chodzi o pogodę to jest ona zawsze utrapieniem zwłaszcza dla Pary Młodej. Panna Młoda martwi się o fryzurę i o suknię. W deszczowe dni świadkowie mają więcej pracy bo muszą dbać również o parasole dla Pary Młodej. Ja natomiast po za tym, że lubię kiedy dzieje się coś innego i mogę mieć deszczowy reportaż to musze się martwić o to aby nie zamókł mi sprzęt fotograficzny. Wtedy najlepszym wyjściem jest korzystanie z jednego obiektywu na każdym z dwóch aparatów tak aby nie zmieniać ich w trakcie robienia zdjęć.

To tylko wycinek ogólnego opisu  tego na co,  warto zwrócić uwagę w trakcie fotografowania ślubów i wesel w plenerze. Ważne jest aby również Pary Młode miały to na uwadze. Z pewnością do szerszego opisu tych i innych aspektów tego tematu nadejdzie czas niedługo.  

 

Blazej_Sendzielski_logo

Galeria zdjęć:

Porady ekspertów

Iwona Kątny
Iwona Kątny

Mazurkas Catering

Zapytaliśmy firmę Mazurkas Catering o to jak wybrać dobrą firmę cateringową na wesele w plenerze. Okazuje się, że w tej kwestii ważnych jest kilka czynników - o tym opowie Iwona Kątny PR & Marketing Manager Mazurkas Catering

czytaj więcej

Katarzyna Gajek
Katarzyna Gajek

Aspire

Od strony organizacyjnej imprezy plenerowe to projekty trudniejsze i bardziej czasochłonne. Wymagają zbudowania wszystkiego od podstaw i planowania działań z większym wyprzedzeniem. Ale dają niesamowitą dowolność i czasem nieosiągalną w innej sytuacji przestrzeń.

czytaj więcej

Wojciech Zbroja
Wojciech Zbroja

Prezes Rent Design

Dlaczego warto skorzystać z pomocy Rent Design? Rent Design to jedna z największych wypożyczalni mebli w Polsce. Nasza firma jest elastyczna i niezwykle wszechstronna. Wspieramy zarówno małe, kameralne uroczystości, jak również te duże organizowane na kilkaset osób śluby i wesela. Dzięki bardzo dużej ilości dostępnych mebli możemy zaoferować naszym klientom pomoc w aranżacji przestrzeni nawet na ponad 1000 osób.

czytaj więcej

Od redakcji
Od redakcji

Witamy na portalu Wesela w Plenerze i serdecznie zapraszamy do współtworzenia z nami tej strony. WeselawPlenerze.pl to portal, który powstał aby jak najbardziej przybliżyć Państwu organizacje ślubów i wesel w specjalnie przystosowanych do tego halach namiotowych.

czytaj więcej

Wyjątkowe miejsca
Pałac Żelechów
Pałac Żelechów

Pałac Żelechów SPA & Wellness to kameralny, luksusowy obiekt zlokalizowany w województwie mazowieckim 87 km od Warszawy. Swoją wyjątkowość zawdzięcza połączeniu XVIII-wiecznej architektury i zabytkowego klimatu z perfekcyjnym i nowoczesnym wyposażeniem. Strefa Spa to prawdziwy skarb, ukryty w pałacowych wnętrzach, to enklawa innowacyjnych zabiegów pielęgnacyjnych i relaksacyjnych przygotowanych na bazie dwóch ekskluzywnych marek kosmetyków.

zobacz więcej

Polecane firmy
GRODA
GRODA

Od przeszło dwóch dekad projektujemy i realizujemy oświetlenie. Oprócz nowoczesnych, profesjonalnych urządzeń oświetleniowych posiadamy także szereg gotowych rozwiązań scenograficznych takich jak podświetlane, designerskie meble firm Slide, Manamana, Kartell.

zobacz więcej

Newsletter


 

Copyright © 2012-2017 WeselawPlenerze.pl