facebook


Nowoczesne wesele - najlepiej w plenerze!

5 January 2015

Wesela w plenerze to jeden ze ślubno-weselnych trendów na 2014 rok. W tym roku, a w kolejnych pewnie również, bo ta moda szybko nie przeminie, popularnością będą cieszyć się wszelkiego rodzaju niestandardowe wybory, np. wesela w prywatnych, przydomowych ogrodach bądź w publicznych parkach, na plażach albo na leśnych polanach. Wybór takiego miejsca to gwarancja oryginalności imprezy, a jednocześnie sposób na zapewnienie sobie i swoim gościom swobodnej atmosfery.

Naprzeciw ślubno-weselnym trendom postanowiło nawet (nareszcie!!!) wyjść polskie ustawodawstwo. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych planuje bowiem w 2015 roku uregulować kwestię możliwości zawierania małżeństw poza murami Urzędu Stanu Cywilnego.

To fantastyczna wiadomość nie tylko dla osób takich jak ja - zajmujących się zawodowo organizacją ślubów
i wesel, ale przede wszystkim dla wszystkich par narzeczonych, spośród których wielu ma przekonanie, że
w Polsce ślub poza kościołem lub poza USC jest nie do zrealizowania. Rzeczywiście, Urzędnicy i Kapłani niechętnie opuszczają swoje ukochane „mury”, ale to nie znaczy, że tego nie robią bądź robić nie mogą. Mam na swoim koncie wiele ślubno-weselnych realizacji w miejscach niestandardowych. Dla par liczy się nie tylko możliwość wyjścia poza sztywne ramy budynku, ale także poza sztywne ramy samej ceremonii ślubnej.  Ślub poza USC można wzbogacić o własną przysięgę, piękną poezję,  przesłania od najbliższych, wyjątkową muzyczna oprawę i cudowne dekoracje. 

Wybór miejsca często determinuje wybory związane z dekoracjami czy akcesoriami do przyozdobienia miejsca zaślubin i stołów weselnych. Pojawiają rustykalne ozdoby, wiele naturalnych materiałów, takich jak papier, bawełna, drewno czy żywa roślinność. Na topie w tym roku będzie to co w stylu country. Jeszcze bardziej niż
w poprzednich sezonach popularne będą, idealnie pasujące do plenerowych przyjęć dekoracje i upominki dla gości, typu DIY (do it yourself), a więc przygotowane własnoręcznie przez nowożeńców.

  wesele_w_plenerze_rustykalne_dekoracje   

photo: Oka Mgnienie, Robert Korybut-Daszkiewicz

Tradycjonaliści powiedzą, że ślub poza USC lub poza Kościołem to taki… kaprys. Niekoniecznie, czasem bywa koniecznością. Jeśli spodziewacie się 250 gości, niekiedy bardzo trudno jest ich wszystkich zmieścić w ciasnej urzędowej sali, jednocześnie zapewniając im możliwość prawdziwego współuczestniczenia w waszej „wielkiej chwili”. Również wesele poza murami choćby najbardziej zachwycającego budynku daje znacznie więcej możliwości. Dlatego coraz częściej Narzeczeni zgłaszają się do mnie z prośbą o organizację uroczystości pod gołym niebem, w eleganckim namiocie z przepiękną aranżacją i profesjonalnym oświetleniem, podporządkowanej wybranemu motywowi przewodniemu.

        

photo: blindman.pl  - archiwum Aspire

 Od strony organizacyjnej są to projekty trudniejsze i bardziej czasochłonne. Wymagają zbudowania wszystkiego od podstaw i planowania działań z większym wyprzedzeniem. Ale dają niesamowitą dowolność i czasem nieosiągalną w innej sytuacji przestrzeń. Pragniecie ustawić salę bankietową z widokiem na jezioro, ale nie chcecie, aby impreza odbywa się dalej niż 30 km od Warszawy? Chcielibyście zorganizować weselne przyjęcie w waszym ogrodzie, rozbudowując na ten czas taras domu i mieć przez całą imprezę widok na rozświetlone nad przezroczystym dachem gwiazdy? Żyjecie w zgodzie z naturą i zależy Wam, by Wasz ślub i wesele były w stylu eko, na łonie natury, ale nie chcecie narażać gości na ewentualne kaprysy pogody? Marzycie o parkiecie wykonanym ze szkła, pod którym są piękne dekoracje kwiatowe, albo o miejscu zaślubin na wodzie? Nie ma sprawy. Innowacyjne technologie oświetlania, nagłaśniania czy nawet nawilżania powietrza dają fantastyczne możliwości, trzeba tylko wiedzieć jak z nich skorzystać. Wszystko jest realne!

         

Najważniejszy dzień w życiu zasługuje przecież na wyjątkową oprawę!

 

Autorką tekstu jest Katarzyna Gajek – doświadczona konsultantka ślubna i właścicielka agencji wedding plannerskiej Aspire, www.aspire.pl

Galeria zdjęć:

Porady ekspertów

Wojciech Zbroja
Wojciech Zbroja

Prezes Rent Design

Dlaczego warto skorzystać z pomocy Rent Design? Rent Design to jedna z największych wypożyczalni mebli w Polsce. Nasza firma jest elastyczna i niezwykle wszechstronna. Wspieramy zarówno małe, kameralne uroczystości, jak również te duże organizowane na kilkaset osób śluby i wesela. Dzięki bardzo dużej ilości dostępnych mebli możemy zaoferować naszym klientom pomoc w aranżacji przestrzeni nawet na ponad 1000 osób.

czytaj więcej

Anna Rutkowska
Anna Rutkowska

AlexDeco

Z roku na rok coraz więcej Par Młodych wybiera na miejsce ślubu plener, i choć aura w Polsce potrafi spłatać figle są gotowi zaryzykować. Wszak pierwsze randki pełne czułości i bliskości najczęściej miały miejsce w parku wśród kwiatów i zieleni. Były to chwile romantyczne i niezapomniane i ten nastrój, tej właśnie chwili i tego miejsca chcemy Parze Młodej ponownie przybliżyć.

czytaj więcej

Od redakcji
Od redakcji

Witamy na portalu Wesela w Plenerze i serdecznie zapraszamy do współtworzenia z nami tej strony. WeselawPlenerze.pl to portal, który powstał aby jak najbardziej przybliżyć Państwu organizacje ślubów i wesel w specjalnie przystosowanych do tego halach namiotowych.

czytaj więcej

Katarzyna Gajek
Katarzyna Gajek

Aspire

Od strony organizacyjnej imprezy plenerowe to projekty trudniejsze i bardziej czasochłonne. Wymagają zbudowania wszystkiego od podstaw i planowania działań z większym wyprzedzeniem. Ale dają niesamowitą dowolność i czasem nieosiągalną w innej sytuacji przestrzeń.

czytaj więcej

Wyjątkowe miejsca
Restauracja Villa Foksal
Restauracja Villa Foksal

Villa Foksal jest wymarzonym miejscem na przyjęcie weselne. Wyśmienita kuchnia, piękne klasyczne wnętrze i dostęp do zachwycającego ogrodu w samym centrum Warszawy ? oto, co nas wyróżnia.

zobacz więcej

Polecane firmy
Alex Deco
Alex Deco

ALEX Deco Studio Dekoracji Imprez (Agencja Dekoratorska ALEX) jest firmą rodzinną, która powstała z pasji tworzenia piękna. Inspiracją dla naszych działań są przede wszystkim Klienci - to spotkania z nimi, poznanie ich charakterów, temperamentów i oczywiście ich oczekiwań stanowią źródło kreatywności i pobudzają wyobraźnie przy tworzeniu unikatowych projektów dekoracji. Dzięki temu jesteśmy w opinii innych firmą o niezachwianej reputacji i wysokim uznaniu dla wykonywanej przez nas pracy.

zobacz więcej

Newsletter


 

Copyright © 2012-2017 WeselawPlenerze.pl