facebook


Wesele w plenerze - na co zwrócić uwagę wybierając halę namiotową?

3 October 2015

Z roku na rok możemy zaobserwować nowe trendy w organizacji wesel. Czasy gdy były one organizowane głównie w remizach strażackich powoli odchodzą w zapomnienie. Zmieniająca się moda nie tyczy się już tylko sukni panny młodej. Do Polski zawitały niczym z hollywoodzkich produkcji filmowych iście królewskie i bajkowe wesela w plenerze. Skąd ten nowy i jakże elegancki trend w naszym kraju, w którym nie zawsze łatwo o piękną słoneczną pogodę? Z marzeń ? mówi Marcin Nowakowski Dyrektor Zarządzający w firmie Rajt zajmującej się produkcją i wynajmem hal namiotowych na te niezwykłe wydarzenia.

Młodzi, którzy do nas trafiają marzą o niezapomnianym weselu często w miejscu, które jest im bliskie bo tu się w sobie zakochali, zaręczyli czy po prostu uważają je za piękne. Marzą też o weselu wyjątkowym i romantycznym niczym z bajki dlatego coraz częściej wybierają na organizacje scenerię przy zamkach i pałacach. Ekskluzywny namiot doskonale wkomponowuje się w ta scenerię i sprawia, że marzenia Pary Młodej stają się rzeczywistością - mówi Nowakowski.

Oprócz bardzo dużej dowolności w wyborze miejsca na tę niezwykłą uroczystość elementem, który przyciąga jak magnes do organizacji wesela w namiocie jest niezwykła elegancja i szyk tego przedsięwzięcia. Jednak aby wesele w plenerze odbyło się na najwyższym poziomie, konieczna jest chyba najtrudniejsza kwestia do rozstrzygnięcia – wybór profesjonalnej firmy namiotowej. Trzeba wykazać się dużą ostrożnością przy porównywaniu ofert, ponieważ bardzo łatwo natrafić na nieodpowiednią firmę, która w efekcie końcowym nadużyje waszego zaufania i nie spełni założonych oczekiwań. Zdecydowanie warto w tym miejscu skorzystać z profesjonalnej usługi agencji wedding plannerskich, które miały już możliwość organizacji niejednego tego typu wesela.

  wesele_w_plenerze wesele_w_hali_namiotowej

zdjęcia: firma RAJT

Jednak gdy decydujemy się sami na wybór firmy namiotowej warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

Po pierwsze zanim przejdziemy do omawiania szczegółów warto zweryfikować portfolio firmy, dzięki któremu można dostrzec jakość i ilość oferowanych usług, a także zapoznać się z poprzednimi realizacjami.

Po drugie, warto sprawdzić czy firma jest producentem czy tylko wynajmującym namioty. Producent oferuje szeroki wachlarz propozycji (rodzaje i rozmiary namiotów), natomiast wynajmujący najczęściej ma w ofercie jeden rodzaj namiotu, na który za wszelką cenę będzie się starał namówić Młodą Parę, a nie stworzyć projekt spełniający ich marzenia.  

Po trzecie - bezpieczeństwo konstrukcji. Jeśli już mowa o namiotach to właśnie na to należy zwrócić szczególną uwagę. Marcin Nowakowski z firmy Rajt mówi: na rynku roi się od namiotów bez atestów i certyfikatów, które tylko przypominają halę namiotową z zewnątrz natomiast ich konstrukcja pozostawia wiele do życzenia. Często firmy przedstawiają jedynie certyfikat na niepalność poszycia – a nie jest to jedyny dokument, o którym należy pamiętać. Warto zwrócić też uwagę czy konstrukcja namiotu zbudowana jest z aluminiowych elementów o odpowiednim przekroju czy nie daj Boże z plastikowych rurek – ta ostatnia „konstrukcja” na pewno nie zagwarantuje bezpieczeństwa uroczystości a przy lekkim podmuchu wiatru z pewnością zmieni też swoje położenie i będziemy mieli do czynienia z katastrofa weselną a nie wymarzonym i bajkowym weselu w plenerze.  Dlatego też należy unikać namiotów tzw. „szybkorozkładanych” – ostrzega Nowakowski.  

namiot_taneczny wesele_w_hali_namiotowej

zdjęcia: firma RAJT

Po czwarte - idywidualny projekt. Jeżeli ktoś kiedys powie Wam, że każde wesele w plenerze jest takie samo - uciekajcie od takich doradców. Dzięki różnorodnym konstrukcjom oferowanych namiotów jesteście w stanie wybrać (oczywiście przy doradctwie profesjonalnej firmy namiotowej lub wedding planerskiej) dowolne ich ułożenie i stworzyć wyjątkowy projekt, np. wyznaczyć namiot akcentujący wejście i pełniący rolę foyer, w którym goście mają czas na zapoznanie się z planem namiotu głównego.

Po piąte - elementy dodatkowe. Warto też pamiętać o wydawałoby się prozaicznych elementach jak parkiet i podłoga. Tylko nieliczne firmy oferują parkiet taneczny z prawdziwego zdarzenia. Często pod pojęciem „parkiet” kryje się mało elegancka podłoga hali namiotowej lub płyta meblowa czy co gorsza linoleum. Prawdziwym parkietem tanecznym gwarantującym odpowiednią estetykę i jakość powinien być modułowy parkiet taneczny rozkładany jako oddzielna konstrukcja na podłodze hali namiotowej – sugeruje Pan Marcin (RAJT). Pięknym wykończeniem namiotu jest oświetlenie pod postacią kryształowych żyrandoli nadające bajkowego, niepowtarzalnego klimatu, którego nie są w stanie zapewnić zwykłe lampy halogenowe lub metalowe kinkiety. Niby mała rzecz, ale po zmroku hala namiotowa będzie wyglądać niczym pałac. Aby efekt końcowy powalał i zachwycał warto zwrócić uwagę na takie elementy wyposażenia namiotu jak: elegancka draperia i podsufitka czy wykładzina w dowolnym kolorze i ułożona specjalnie na Państwa wesele.  Na życzenie Pary Młodej można również przygotować miejsca specjalne jak np. kącik chilloutowy z wygodnymi pufami. Jak zauważa Marcin Nowakowski, było to bardzo popularne rozwiązanie stosowane w ubiegłym roku. Miejsce odpoczynku i relaksu, w którym na spokojnie można wypić weselnego drinka oraz odsapnąć od tanecznych harców. Najczęściej było wykonane z przeźroczystych elementów ale jednocześnie stanowiło integralną część z namiotem głównym.

wesele_w_hali_namiotowej chillout_w_hali_namiotowej

zdjęcia: firma RAJT

Tendencja do organizacji wesel w plenerze rośnie, ponieważ natura jest najpiękniejszą scenerią, jaką sobie można wymarzyć, niezależnie od pory roku. Nie można ukryć, że koszt takiego wesela przewyższa cenę wesela organizowanego na sali, natomiast wspomnienia na całe życie – bezcenne.

      

 

Galeria zdjęć:

Porady ekspertów

Od redakcji
Od redakcji

Witamy na portalu Wesela w Plenerze i serdecznie zapraszamy do współtworzenia z nami tej strony. WeselawPlenerze.pl to portal, który powstał aby jak najbardziej przybliżyć Państwu organizacje ślubów i wesel w specjalnie przystosowanych do tego halach namiotowych.

czytaj więcej

Wojciech Zbroja
Wojciech Zbroja

Prezes Rent Design

Dlaczego warto skorzystać z pomocy Rent Design? Rent Design to jedna z największych wypożyczalni mebli w Polsce. Nasza firma jest elastyczna i niezwykle wszechstronna. Wspieramy zarówno małe, kameralne uroczystości, jak również te duże organizowane na kilkaset osób śluby i wesela. Dzięki bardzo dużej ilości dostępnych mebli możemy zaoferować naszym klientom pomoc w aranżacji przestrzeni nawet na ponad 1000 osób.

czytaj więcej

Katarzyna Gajek
Katarzyna Gajek

Aspire

Od strony organizacyjnej imprezy plenerowe to projekty trudniejsze i bardziej czasochłonne. Wymagają zbudowania wszystkiego od podstaw i planowania działań z większym wyprzedzeniem. Ale dają niesamowitą dowolność i czasem nieosiągalną w innej sytuacji przestrzeń.

czytaj więcej

Iwona Kątny
Iwona Kątny

Mazurkas Catering

Zapytaliśmy firmę Mazurkas Catering o to jak wybrać dobrą firmę cateringową na wesele w plenerze. Okazuje się, że w tej kwestii ważnych jest kilka czynników - o tym opowie Iwona Kątny PR & Marketing Manager Mazurkas Catering

czytaj więcej

Wyjątkowe miejsca
Pałac Domaniowski
Pałac Domaniowski

Pałac Domaniowski to oaza spokoju i komfortu, znajdująca się nad brzegiem Zalewu Domaniowskiego- największego i najczystszego zbiornika wodnego na południowym Mazowszu. Urokliwe miejsce w samym sercu Polski, gdzie duch bogatej historii przeplata się z nowoczesnością i elegancją.

zobacz więcej

Polecane firmy
Pracownia Florystyczna G-FIORE
Pracownia Florystyczna G-FIORE

Pracownia Florystyczna G Fiore powstała z miłości do kwiatów i od ponad 12 lat Małgosia Kaliszewska spełniła marzenia ponad 1000 Panien Młodych przygotowując dekoracje Kościołów i miejsc zaślubin, restauracji i sal weselnych, oraz przyjęć plenerowych. G Fiore to nie tylko aranżacje przyjęć weselnych, to również dekoracje największych i najelegantszych przyjęć w Warszawie i w całej Polsce i dekoracje eventów firmowych. Ogromne doświadczenie Małgosi pozwala jej zadowolić najbardziej wymagających Klientów i zaprojektować kompleksowe dekoracje ? od aranżacji materiałowych zaczynając, poprzez dekoracje architektoniczne, na dekoracjach światłem kończąc. Do tej pory Małgosia i jej ekipa realizowała przyjęcia między innymi w Restauracji Belvedere, Dworze w Oborach, Zamku Ryn, Hotelu Hyatt, Hotelu Polonia, Fortecy, Arkady Kubickiego, ale też w tak nietypowych miejscach jak ruiny dworu we Włoszczowej, namioty i statki.

zobacz więcej

Newsletter


 

Copyright © 2012-2017 WeselawPlenerze.pl