facebook


6 punktów, o których należy pamiętać planując wesele w plenerze

20 October 2015

"Pani Aniu, nasz ślub MUSI być w plenerze! Ma być piękny ogród, kwiaty, najchętniej, żeby było jakieś jeziorko. Zastanawiam się nad posiadłością moich rodziców, w końcu mamy aż 200 gości... A może zrobimy go na plaży? Acha, tańce też muszą być na dworze! Ale Pani się na tym zna, więc na pewno znajdzie Pani idealne dla nas rozwiązanie, prawda Pani Aniu??"

Ależ oczywiście, żaden problem! W Polsce przecież nigdy nie pada deszcz, plaż do wynajęcia pod dostatkiem a na terenie prywatnej posiadłości wcale nie ma much i komarów!  Ale nie da się ukryć, wesela w plenerze mogą być przepięknymi i niezapomnianymi uroczystościami.  Jednak w trakcie planowania koniecznie trzeba zadbać o kilka bardzo istotnych kwestii. Oto, o czym warto pomyśleć:

Przede wszystkim o pogodzie. Wiemy, jak to wygląda w Polsce, musimy zatem mieć plan awaryjny. Jeśli więc ceremonia zaślubin ma być pod drzewem, musimy albo pomyśleć o zadaszeniu miejsca uroczystości np. wykorzystując namioty z przezroczystymi ścianami i dachem albo o alternatywnym miejscu, już w budynku. Może się zdarzyć też tak, że będzie bardzo gorąco, wówczas namiot też się przyda, ale musimy domówić klimatyzację. Jeśli namiot nie wchodzi w grę, wówczas przygotujmy duże ilości dobrze schłodzonej wody. Samopoczucie gości weselnych jest kluczowe dla dobrej zabawy!

Po drugie, o zdjęciach. Musimy zaplanować najlepsze plany zdjęciowe. Trzeba pamiętać o organizacji ceremonii o odpowiedniej godzinie, gdy światło najlepiej pada na ludzi i przedmioty. Poza tym, warto znaleźć ciekawe miejsce na składanie życzeń, które też będzie świetnie prezentować się jako tło do zdjęć.

Po  trzecie, o namiocie. Nie tylko na uroczystość ale może przede wszystkim na samo wesele. Namiot musi być dostosowany wielkością do ilości osób, elegancki, najlepiej właśnie z wcześniej wymienionymi przezroczystymi ścianami i dachem, z elegancką podłogą przykrytą wykładziną w kolorze przewodnim, z parkietem o odpowiedniej wielkości, stołami, krzesłami, obrusami, pokrowcami na krzesła i albo klimatyzacją albo promiennikami grzewczymi. Wymieniając najważniejsze elementy jednym tchem.

Po czwarte, o nagłośnieniu. Nawet w przypadku, gdy jest mała grupa gości, musimy mieć nagłośnienie dla urzędnika, młodej pary czy dla kwartetu smyczkowego.

Po piąte, o niespodziewanych gościach. Jak już wcześniej pisałyśmy, w plenerze mogą pojawić się owady, które uprzykrzają życie gościom, warto więc zadbać o odkomarzanie na dwa, trzy dni wcześniej. Można też zapewnić świece zapachowe, które odstraszą niedobitki w dniu wesela. Oczywiście, świece te nie mogą znaleźć się w samym namiocie, ponieważ mają najczęściej duszący zapach, który nie współgrałby z wystawionym jedzeniem. A więc stawiamy je na zewnątrz.

Po ostatnie, ale nie mniej ważne, o urzędniku. Należy odpowiednio wcześnie zadbać o osobę udzielającą ślubu, żeby miała ona czas na obejrzenie miejsca zaślubin i ocenienia, czy nadaje się ono do zawarcia związku małżeńskiego.

Jak widać więc, tych spraw do załatwienia jest sporo, ale całym sercem jesteśmy za organizowaniem wesel plenerowych.

 

Perfect Day Wedding Planners

 
Porady ekspertów

Wojciech Zbroja
Wojciech Zbroja

Prezes Rent Design

Dlaczego warto skorzystać z pomocy Rent Design? Rent Design to jedna z największych wypożyczalni mebli w Polsce. Nasza firma jest elastyczna i niezwykle wszechstronna. Wspieramy zarówno małe, kameralne uroczystości, jak również te duże organizowane na kilkaset osób śluby i wesela. Dzięki bardzo dużej ilości dostępnych mebli możemy zaoferować naszym klientom pomoc w aranżacji przestrzeni nawet na ponad 1000 osób.

czytaj więcej

Anna Rutkowska
Anna Rutkowska

AlexDeco

Z roku na rok coraz więcej Par Młodych wybiera na miejsce ślubu plener, i choć aura w Polsce potrafi spłatać figle są gotowi zaryzykować. Wszak pierwsze randki pełne czułości i bliskości najczęściej miały miejsce w parku wśród kwiatów i zieleni. Były to chwile romantyczne i niezapomniane i ten nastrój, tej właśnie chwili i tego miejsca chcemy Parze Młodej ponownie przybliżyć.

czytaj więcej

Od redakcji
Od redakcji

Witamy na portalu Wesela w Plenerze i serdecznie zapraszamy do współtworzenia z nami tej strony. WeselawPlenerze.pl to portal, który powstał aby jak najbardziej przybliżyć Państwu organizacje ślubów i wesel w specjalnie przystosowanych do tego halach namiotowych.

czytaj więcej

Marcin Nowakowski
Marcin Nowakowski

RAJT Hale namiotowe

W planowaniu wesela w plenerze jest wiele czynników niezwykle ważnych ale jeden z ważniejszych to dobry wybór hali namiotowej. Zapytaliśmy o to Marcina Nowakowskiego Dyrektora Zarządzającego firmy RAJT.

czytaj więcej

Wyjątkowe miejsca
Dwór Chotynia
Dwór Chotynia

Komfortowy hotel Dwór Chotynia, należący do grupy Polish Prestige Hotels, to wyjątkowe miejsce i wyjątkowi goście. Tu historia splata sie z teraźniejszością. Tu, z dala od miejskiego zgiełku, można miło spędzić czas w stylowych pokojach i apartamentach (36 pokoi i apartamentów dla 80 osób) urządzonych w charakterze poszczególnych odmian winogron znajdują sie antyczne meble, przedmioty, bibeloty. Każdy pokój i łazienka zostały urządzone indywidualnie co tworzy tak niesamowity nastrój związany ze starymi wnętrzami, na których czas odcisnął swoje piętno. Aby piękniej było wokół nas.

zobacz więcej

Polecane firmy
Michał Siergiejewicz
Michał Siergiejewicz

Pierwsze kroki w fotografii stawiał niespełna 10 lat temu. Zaczynał od pracy w studio, od zawsze fascynował go jednak fakt, na ile różnych sposobów można postrzegać to samo miejsce, ten sam moment i ludzi znajdujących się wokół. To prowadzi go do fotografii reportażowej.

zobacz więcej

Newsletter


 

Copyright © 2012-2017 WeselawPlenerze.pl