facebook


6 punktów, o których należy pamiętać planując wesele w plenerze

20 October 2015

"Pani Aniu, nasz ślub MUSI być w plenerze! Ma być piękny ogród, kwiaty, najchętniej, żeby było jakieś jeziorko. Zastanawiam się nad posiadłością moich rodziców, w końcu mamy aż 200 gości... A może zrobimy go na plaży? Acha, tańce też muszą być na dworze! Ale Pani się na tym zna, więc na pewno znajdzie Pani idealne dla nas rozwiązanie, prawda Pani Aniu??"

Ależ oczywiście, żaden problem! W Polsce przecież nigdy nie pada deszcz, plaż do wynajęcia pod dostatkiem a na terenie prywatnej posiadłości wcale nie ma much i komarów!  Ale nie da się ukryć, wesela w plenerze mogą być przepięknymi i niezapomnianymi uroczystościami.  Jednak w trakcie planowania koniecznie trzeba zadbać o kilka bardzo istotnych kwestii. Oto, o czym warto pomyśleć:

Przede wszystkim o pogodzie. Wiemy, jak to wygląda w Polsce, musimy zatem mieć plan awaryjny. Jeśli więc ceremonia zaślubin ma być pod drzewem, musimy albo pomyśleć o zadaszeniu miejsca uroczystości np. wykorzystując namioty z przezroczystymi ścianami i dachem albo o alternatywnym miejscu, już w budynku. Może się zdarzyć też tak, że będzie bardzo gorąco, wówczas namiot też się przyda, ale musimy domówić klimatyzację. Jeśli namiot nie wchodzi w grę, wówczas przygotujmy duże ilości dobrze schłodzonej wody. Samopoczucie gości weselnych jest kluczowe dla dobrej zabawy!

Po drugie, o zdjęciach. Musimy zaplanować najlepsze plany zdjęciowe. Trzeba pamiętać o organizacji ceremonii o odpowiedniej godzinie, gdy światło najlepiej pada na ludzi i przedmioty. Poza tym, warto znaleźć ciekawe miejsce na składanie życzeń, które też będzie świetnie prezentować się jako tło do zdjęć.

Po  trzecie, o namiocie. Nie tylko na uroczystość ale może przede wszystkim na samo wesele. Namiot musi być dostosowany wielkością do ilości osób, elegancki, najlepiej właśnie z wcześniej wymienionymi przezroczystymi ścianami i dachem, z elegancką podłogą przykrytą wykładziną w kolorze przewodnim, z parkietem o odpowiedniej wielkości, stołami, krzesłami, obrusami, pokrowcami na krzesła i albo klimatyzacją albo promiennikami grzewczymi. Wymieniając najważniejsze elementy jednym tchem.

Po czwarte, o nagłośnieniu. Nawet w przypadku, gdy jest mała grupa gości, musimy mieć nagłośnienie dla urzędnika, młodej pary czy dla kwartetu smyczkowego.

Po piąte, o niespodziewanych gościach. Jak już wcześniej pisałyśmy, w plenerze mogą pojawić się owady, które uprzykrzają życie gościom, warto więc zadbać o odkomarzanie na dwa, trzy dni wcześniej. Można też zapewnić świece zapachowe, które odstraszą niedobitki w dniu wesela. Oczywiście, świece te nie mogą znaleźć się w samym namiocie, ponieważ mają najczęściej duszący zapach, który nie współgrałby z wystawionym jedzeniem. A więc stawiamy je na zewnątrz.

Po ostatnie, ale nie mniej ważne, o urzędniku. Należy odpowiednio wcześnie zadbać o osobę udzielającą ślubu, żeby miała ona czas na obejrzenie miejsca zaślubin i ocenienia, czy nadaje się ono do zawarcia związku małżeńskiego.

Jak widać więc, tych spraw do załatwienia jest sporo, ale całym sercem jesteśmy za organizowaniem wesel plenerowych.

 

Perfect Day Wedding Planners

 
Porady ekspertów

Iwona Kątny
Iwona Kątny

Mazurkas Catering

Zapytaliśmy firmę Mazurkas Catering o to jak wybrać dobrą firmę cateringową na wesele w plenerze. Okazuje się, że w tej kwestii ważnych jest kilka czynników - o tym opowie Iwona Kątny PR & Marketing Manager Mazurkas Catering

czytaj więcej

Marcin Nowakowski
Marcin Nowakowski

RAJT Hale namiotowe

W planowaniu wesela w plenerze jest wiele czynników niezwykle ważnych ale jeden z ważniejszych to dobry wybór hali namiotowej. Zapytaliśmy o to Marcina Nowakowskiego Dyrektora Zarządzającego firmy RAJT.

czytaj więcej

Wojciech Zbroja
Wojciech Zbroja

Prezes Rent Design

Dlaczego warto skorzystać z pomocy Rent Design? Rent Design to jedna z największych wypożyczalni mebli w Polsce. Nasza firma jest elastyczna i niezwykle wszechstronna. Wspieramy zarówno małe, kameralne uroczystości, jak również te duże organizowane na kilkaset osób śluby i wesela. Dzięki bardzo dużej ilości dostępnych mebli możemy zaoferować naszym klientom pomoc w aranżacji przestrzeni nawet na ponad 1000 osób.

czytaj więcej

Katarzyna Gajek
Katarzyna Gajek

Aspire

Od strony organizacyjnej imprezy plenerowe to projekty trudniejsze i bardziej czasochłonne. Wymagają zbudowania wszystkiego od podstaw i planowania działań z większym wyprzedzeniem. Ale dają niesamowitą dowolność i czasem nieosiągalną w innej sytuacji przestrzeń.

czytaj więcej

Wyjątkowe miejsca
Hotel Pałac Czarny Las
Hotel Pałac Czarny Las

Hotel**** Pałac Czarny Las to oaza spokoju, a jego parkowe otoczenie to idealna sceneria dla każdego przyjęcia. XIX-wieczny Pałac wraz z kompleksem Dworków Pałacowych tworzą bazę noclegową dla 116 Gości. Dla par, które marzą o wyjątkowej oprawie miejsca do ślubu stworzyliśmy możliwość organizacji przyjęcia weselnego w pałacowych plenerach. Na terenie przypałacowego parku na wzniesieniu nad stawami zlokalizowany jest luksusowy namiot o powierzchni 450 m2, w którym można zorganizować niezapomniane przyjęcie nawet dla 180 osób.

zobacz więcej

Polecane firmy
Aspire
Aspire

Aspire jest jedną z najstarszych i najprężniej rozwijających się agencji wedding plannerskich w Polsce. Firma została założona w 2005 roku i jest kierowana przez doświadczoną organizatorkę i koordynatorkę eventów Katarzyną Gajek. Katarzyna Gajek ? właścicielka i dyrektor zarządzająca Aspire, pracuje w branży ślubnej ponad dekadę. Od początku aktywnie działa na rzecz kształtowania rynku ślubnego w kraju.

zobacz więcej

Newsletter


 

Copyright © 2012-2017 WeselawPlenerze.pl