facebook


6 punktów, o których należy pamiętać planując wesele w plenerze

20 October 2015

"Pani Aniu, nasz ślub MUSI być w plenerze! Ma być piękny ogród, kwiaty, najchętniej, żeby było jakieś jeziorko. Zastanawiam się nad posiadłością moich rodziców, w końcu mamy aż 200 gości... A może zrobimy go na plaży? Acha, tańce też muszą być na dworze! Ale Pani się na tym zna, więc na pewno znajdzie Pani idealne dla nas rozwiązanie, prawda Pani Aniu??"

Ależ oczywiście, żaden problem! W Polsce przecież nigdy nie pada deszcz, plaż do wynajęcia pod dostatkiem a na terenie prywatnej posiadłości wcale nie ma much i komarów!  Ale nie da się ukryć, wesela w plenerze mogą być przepięknymi i niezapomnianymi uroczystościami.  Jednak w trakcie planowania koniecznie trzeba zadbać o kilka bardzo istotnych kwestii. Oto, o czym warto pomyśleć:

Przede wszystkim o pogodzie. Wiemy, jak to wygląda w Polsce, musimy zatem mieć plan awaryjny. Jeśli więc ceremonia zaślubin ma być pod drzewem, musimy albo pomyśleć o zadaszeniu miejsca uroczystości np. wykorzystując namioty z przezroczystymi ścianami i dachem albo o alternatywnym miejscu, już w budynku. Może się zdarzyć też tak, że będzie bardzo gorąco, wówczas namiot też się przyda, ale musimy domówić klimatyzację. Jeśli namiot nie wchodzi w grę, wówczas przygotujmy duże ilości dobrze schłodzonej wody. Samopoczucie gości weselnych jest kluczowe dla dobrej zabawy!

Po drugie, o zdjęciach. Musimy zaplanować najlepsze plany zdjęciowe. Trzeba pamiętać o organizacji ceremonii o odpowiedniej godzinie, gdy światło najlepiej pada na ludzi i przedmioty. Poza tym, warto znaleźć ciekawe miejsce na składanie życzeń, które też będzie świetnie prezentować się jako tło do zdjęć.

Po  trzecie, o namiocie. Nie tylko na uroczystość ale może przede wszystkim na samo wesele. Namiot musi być dostosowany wielkością do ilości osób, elegancki, najlepiej właśnie z wcześniej wymienionymi przezroczystymi ścianami i dachem, z elegancką podłogą przykrytą wykładziną w kolorze przewodnim, z parkietem o odpowiedniej wielkości, stołami, krzesłami, obrusami, pokrowcami na krzesła i albo klimatyzacją albo promiennikami grzewczymi. Wymieniając najważniejsze elementy jednym tchem.

Po czwarte, o nagłośnieniu. Nawet w przypadku, gdy jest mała grupa gości, musimy mieć nagłośnienie dla urzędnika, młodej pary czy dla kwartetu smyczkowego.

Po piąte, o niespodziewanych gościach. Jak już wcześniej pisałyśmy, w plenerze mogą pojawić się owady, które uprzykrzają życie gościom, warto więc zadbać o odkomarzanie na dwa, trzy dni wcześniej. Można też zapewnić świece zapachowe, które odstraszą niedobitki w dniu wesela. Oczywiście, świece te nie mogą znaleźć się w samym namiocie, ponieważ mają najczęściej duszący zapach, który nie współgrałby z wystawionym jedzeniem. A więc stawiamy je na zewnątrz.

Po ostatnie, ale nie mniej ważne, o urzędniku. Należy odpowiednio wcześnie zadbać o osobę udzielającą ślubu, żeby miała ona czas na obejrzenie miejsca zaślubin i ocenienia, czy nadaje się ono do zawarcia związku małżeńskiego.

Jak widać więc, tych spraw do załatwienia jest sporo, ale całym sercem jesteśmy za organizowaniem wesel plenerowych.

 

Perfect Day Wedding Planners

 
Porady ekspertów

Wojciech Zbroja
Wojciech Zbroja

Prezes Rent Design

Dlaczego warto skorzystać z pomocy Rent Design? Rent Design to jedna z największych wypożyczalni mebli w Polsce. Nasza firma jest elastyczna i niezwykle wszechstronna. Wspieramy zarówno małe, kameralne uroczystości, jak również te duże organizowane na kilkaset osób śluby i wesela. Dzięki bardzo dużej ilości dostępnych mebli możemy zaoferować naszym klientom pomoc w aranżacji przestrzeni nawet na ponad 1000 osób.

czytaj więcej

Paulina i Kinga
Paulina i Kinga

ONE Kropka

Przyjęcie w plenerze, dlaczego warto? Organizacja przyjęcia w plenerze to nieco bardziej skomplikowana sprawa niż po prostu wynajęcie lokalu, gdzie większość kwestii można powierzyć menadżerowi danego obiektu. Nie podlega dyskusji też dużo dłuższa lista rzeczy do załatwienia. Każda składowa przyjęcia powinna zostać skrupulatnie przemyślana, teren, menu, zaplecze sanitarne, dekoracje, sprawy techniczne takie jak: rozplanowanie przestrzeni, oświetlenie, nagłośnienie, klimatyzacja, ewentualnie ogrzewanie i wiele, wiele innych. Jednak niezależnie od tego, jak długą listę argumentów przeciw stworzymy i tak przyjęcia w plenerze zawsze będą miały to "coś" czego nie da Wam lokal.

czytaj więcej

Anna Rutkowska
Anna Rutkowska

AlexDeco

Z roku na rok coraz więcej Par Młodych wybiera na miejsce ślubu plener, i choć aura w Polsce potrafi spłatać figle są gotowi zaryzykować. Wszak pierwsze randki pełne czułości i bliskości najczęściej miały miejsce w parku wśród kwiatów i zieleni. Były to chwile romantyczne i niezapomniane i ten nastrój, tej właśnie chwili i tego miejsca chcemy Parze Młodej ponownie przybliżyć.

czytaj więcej

Katarzyna Gajek
Katarzyna Gajek

Aspire

Od strony organizacyjnej imprezy plenerowe to projekty trudniejsze i bardziej czasochłonne. Wymagają zbudowania wszystkiego od podstaw i planowania działań z większym wyprzedzeniem. Ale dają niesamowitą dowolność i czasem nieosiągalną w innej sytuacji przestrzeń.

czytaj więcej

Wyjątkowe miejsca
Hotel Sielanka nad Pilicą****
Hotel Sielanka nad Pilicą****

Okolice Warszawy to wymarzona lokalizacja na wesele. Do dyspozycji gości klubowy Hotel Sielanka nad Pilicą****, położony na 100 hektarowej posiadłości, wśród lasów i łąk zaledwie 50 km od Warszawy. Proponujemy sale bankietowe w dowolnej aranżacji, stylową drewnianą karczmę oraz wesele w plenerze w bajkowej scenerii.

zobacz więcej

Polecane firmy
Perfect Day
Perfect Day

Specjalnością Perfect Day Wedding Planners jest kompleksowa organizacja ślubów i wesel polskich oraz międzynarodowych na terenie całej Polski. Jesteśmy jedną z najdłużej działających agencji wedding planerskich oraz członkiem Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych, spełniając tym samym wymóg świadczenia wysokiej jakości usług. Prowadzimy Polską Akademię Ślubną, która oferuje szkolenia dla konsultantów ślubnych. Dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu organizacja wesel nie stanowi żadnego problemu, a nasza specjalistyczna wiedza, wyczucie smaku i estetyki, zapewni Państwu satysfakcję ze zorganizowanej z nami uroczystości ślubnej. Organizacja ślubu i wesela? Z nami spełnisz swoje marzenia.

zobacz więcej

Newsletter


 

Copyright © 2012-2017 WeselawPlenerze.pl