facebook


6 punktów, o których należy pamiętać planując wesele w plenerze

20 October 2015

"Pani Aniu, nasz ślub MUSI być w plenerze! Ma być piękny ogród, kwiaty, najchętniej, żeby było jakieś jeziorko. Zastanawiam się nad posiadłością moich rodziców, w końcu mamy aż 200 gości... A może zrobimy go na plaży? Acha, tańce też muszą być na dworze! Ale Pani się na tym zna, więc na pewno znajdzie Pani idealne dla nas rozwiązanie, prawda Pani Aniu??"

Ależ oczywiście, żaden problem! W Polsce przecież nigdy nie pada deszcz, plaż do wynajęcia pod dostatkiem a na terenie prywatnej posiadłości wcale nie ma much i komarów!  Ale nie da się ukryć, wesela w plenerze mogą być przepięknymi i niezapomnianymi uroczystościami.  Jednak w trakcie planowania koniecznie trzeba zadbać o kilka bardzo istotnych kwestii. Oto, o czym warto pomyśleć:

Przede wszystkim o pogodzie. Wiemy, jak to wygląda w Polsce, musimy zatem mieć plan awaryjny. Jeśli więc ceremonia zaślubin ma być pod drzewem, musimy albo pomyśleć o zadaszeniu miejsca uroczystości np. wykorzystując namioty z przezroczystymi ścianami i dachem albo o alternatywnym miejscu, już w budynku. Może się zdarzyć też tak, że będzie bardzo gorąco, wówczas namiot też się przyda, ale musimy domówić klimatyzację. Jeśli namiot nie wchodzi w grę, wówczas przygotujmy duże ilości dobrze schłodzonej wody. Samopoczucie gości weselnych jest kluczowe dla dobrej zabawy!

Po drugie, o zdjęciach. Musimy zaplanować najlepsze plany zdjęciowe. Trzeba pamiętać o organizacji ceremonii o odpowiedniej godzinie, gdy światło najlepiej pada na ludzi i przedmioty. Poza tym, warto znaleźć ciekawe miejsce na składanie życzeń, które też będzie świetnie prezentować się jako tło do zdjęć.

Po  trzecie, o namiocie. Nie tylko na uroczystość ale może przede wszystkim na samo wesele. Namiot musi być dostosowany wielkością do ilości osób, elegancki, najlepiej właśnie z wcześniej wymienionymi przezroczystymi ścianami i dachem, z elegancką podłogą przykrytą wykładziną w kolorze przewodnim, z parkietem o odpowiedniej wielkości, stołami, krzesłami, obrusami, pokrowcami na krzesła i albo klimatyzacją albo promiennikami grzewczymi. Wymieniając najważniejsze elementy jednym tchem.

Po czwarte, o nagłośnieniu. Nawet w przypadku, gdy jest mała grupa gości, musimy mieć nagłośnienie dla urzędnika, młodej pary czy dla kwartetu smyczkowego.

Po piąte, o niespodziewanych gościach. Jak już wcześniej pisałyśmy, w plenerze mogą pojawić się owady, które uprzykrzają życie gościom, warto więc zadbać o odkomarzanie na dwa, trzy dni wcześniej. Można też zapewnić świece zapachowe, które odstraszą niedobitki w dniu wesela. Oczywiście, świece te nie mogą znaleźć się w samym namiocie, ponieważ mają najczęściej duszący zapach, który nie współgrałby z wystawionym jedzeniem. A więc stawiamy je na zewnątrz.

Po ostatnie, ale nie mniej ważne, o urzędniku. Należy odpowiednio wcześnie zadbać o osobę udzielającą ślubu, żeby miała ona czas na obejrzenie miejsca zaślubin i ocenienia, czy nadaje się ono do zawarcia związku małżeńskiego.

Jak widać więc, tych spraw do załatwienia jest sporo, ale całym sercem jesteśmy za organizowaniem wesel plenerowych.

 

Perfect Day Wedding Planners

 
Porady ekspertów

Marcin Nowakowski
Marcin Nowakowski

RAJT Hale namiotowe

W planowaniu wesela w plenerze jest wiele czynników niezwykle ważnych ale jeden z ważniejszych to dobry wybór hali namiotowej. Zapytaliśmy o to Marcina Nowakowskiego Dyrektora Zarządzającego firmy RAJT.

czytaj więcej

Od redakcji
Od redakcji

Witamy na portalu Wesela w Plenerze i serdecznie zapraszamy do współtworzenia z nami tej strony. WeselawPlenerze.pl to portal, który powstał aby jak najbardziej przybliżyć Państwu organizacje ślubów i wesel w specjalnie przystosowanych do tego halach namiotowych.

czytaj więcej

Paulina i Kinga
Paulina i Kinga

ONE Kropka

Przyjęcie w plenerze, dlaczego warto? Organizacja przyjęcia w plenerze to nieco bardziej skomplikowana sprawa niż po prostu wynajęcie lokalu, gdzie większość kwestii można powierzyć menadżerowi danego obiektu. Nie podlega dyskusji też dużo dłuższa lista rzeczy do załatwienia. Każda składowa przyjęcia powinna zostać skrupulatnie przemyślana, teren, menu, zaplecze sanitarne, dekoracje, sprawy techniczne takie jak: rozplanowanie przestrzeni, oświetlenie, nagłośnienie, klimatyzacja, ewentualnie ogrzewanie i wiele, wiele innych. Jednak niezależnie od tego, jak długą listę argumentów przeciw stworzymy i tak przyjęcia w plenerze zawsze będą miały to "coś" czego nie da Wam lokal.

czytaj więcej

Iwona Kątny
Iwona Kątny

Mazurkas Catering

Zapytaliśmy firmę Mazurkas Catering o to jak wybrać dobrą firmę cateringową na wesele w plenerze. Okazuje się, że w tej kwestii ważnych jest kilka czynników - o tym opowie Iwona Kątny PR & Marketing Manager Mazurkas Catering

czytaj więcej

Wyjątkowe miejsca
Pałac Domaniowski
Pałac Domaniowski

Pałac Domaniowski to oaza spokoju i komfortu, znajdująca się nad brzegiem Zalewu Domaniowskiego- największego i najczystszego zbiornika wodnego na południowym Mazowszu. Urokliwe miejsce w samym sercu Polski, gdzie duch bogatej historii przeplata się z nowoczesnością i elegancją.

zobacz więcej

Polecane firmy
GRODA
GRODA

Od przeszło dwóch dekad projektujemy i realizujemy oświetlenie. Oprócz nowoczesnych, profesjonalnych urządzeń oświetleniowych posiadamy także szereg gotowych rozwiązań scenograficznych takich jak podświetlane, designerskie meble firm Slide, Manamana, Kartell.

zobacz więcej

Newsletter


 

Copyright © 2012-2017 WeselawPlenerze.pl