facebook


Nowoczesne wesele - najlepiej w plenerze!

5 January 2015

Wesela w plenerze to jeden ze ślubno-weselnych trendów na 2014 rok. W tym roku, a w kolejnych pewnie również, bo ta moda szybko nie przeminie, popularnością będą cieszyć się wszelkiego rodzaju niestandardowe wybory, np. wesela w prywatnych, przydomowych ogrodach bądź w publicznych parkach, na plażach albo na leśnych polanach. Wybór takiego miejsca to gwarancja oryginalności imprezy, a jednocześnie sposób na zapewnienie sobie i swoim gościom swobodnej atmosfery.

Naprzeciw ślubno-weselnym trendom postanowiło nawet (nareszcie!!!) wyjść polskie ustawodawstwo. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych planuje bowiem w 2015 roku uregulować kwestię możliwości zawierania małżeństw poza murami Urzędu Stanu Cywilnego.

To fantastyczna wiadomość nie tylko dla osób takich jak ja - zajmujących się zawodowo organizacją ślubów
i wesel, ale przede wszystkim dla wszystkich par narzeczonych, spośród których wielu ma przekonanie, że
w Polsce ślub poza kościołem lub poza USC jest nie do zrealizowania. Rzeczywiście, Urzędnicy i Kapłani niechętnie opuszczają swoje ukochane „mury”, ale to nie znaczy, że tego nie robią bądź robić nie mogą. Mam na swoim koncie wiele ślubno-weselnych realizacji w miejscach niestandardowych. Dla par liczy się nie tylko możliwość wyjścia poza sztywne ramy budynku, ale także poza sztywne ramy samej ceremonii ślubnej.  Ślub poza USC można wzbogacić o własną przysięgę, piękną poezję,  przesłania od najbliższych, wyjątkową muzyczna oprawę i cudowne dekoracje. 

Wybór miejsca często determinuje wybory związane z dekoracjami czy akcesoriami do przyozdobienia miejsca zaślubin i stołów weselnych. Pojawiają rustykalne ozdoby, wiele naturalnych materiałów, takich jak papier, bawełna, drewno czy żywa roślinność. Na topie w tym roku będzie to co w stylu country. Jeszcze bardziej niż
w poprzednich sezonach popularne będą, idealnie pasujące do plenerowych przyjęć dekoracje i upominki dla gości, typu DIY (do it yourself), a więc przygotowane własnoręcznie przez nowożeńców.

  wesele_w_plenerze_rustykalne_dekoracje   

photo: Oka Mgnienie, Robert Korybut-Daszkiewicz

Tradycjonaliści powiedzą, że ślub poza USC lub poza Kościołem to taki… kaprys. Niekoniecznie, czasem bywa koniecznością. Jeśli spodziewacie się 250 gości, niekiedy bardzo trudno jest ich wszystkich zmieścić w ciasnej urzędowej sali, jednocześnie zapewniając im możliwość prawdziwego współuczestniczenia w waszej „wielkiej chwili”. Również wesele poza murami choćby najbardziej zachwycającego budynku daje znacznie więcej możliwości. Dlatego coraz częściej Narzeczeni zgłaszają się do mnie z prośbą o organizację uroczystości pod gołym niebem, w eleganckim namiocie z przepiękną aranżacją i profesjonalnym oświetleniem, podporządkowanej wybranemu motywowi przewodniemu.

        

photo: blindman.pl  - archiwum Aspire

 Od strony organizacyjnej są to projekty trudniejsze i bardziej czasochłonne. Wymagają zbudowania wszystkiego od podstaw i planowania działań z większym wyprzedzeniem. Ale dają niesamowitą dowolność i czasem nieosiągalną w innej sytuacji przestrzeń. Pragniecie ustawić salę bankietową z widokiem na jezioro, ale nie chcecie, aby impreza odbywa się dalej niż 30 km od Warszawy? Chcielibyście zorganizować weselne przyjęcie w waszym ogrodzie, rozbudowując na ten czas taras domu i mieć przez całą imprezę widok na rozświetlone nad przezroczystym dachem gwiazdy? Żyjecie w zgodzie z naturą i zależy Wam, by Wasz ślub i wesele były w stylu eko, na łonie natury, ale nie chcecie narażać gości na ewentualne kaprysy pogody? Marzycie o parkiecie wykonanym ze szkła, pod którym są piękne dekoracje kwiatowe, albo o miejscu zaślubin na wodzie? Nie ma sprawy. Innowacyjne technologie oświetlania, nagłaśniania czy nawet nawilżania powietrza dają fantastyczne możliwości, trzeba tylko wiedzieć jak z nich skorzystać. Wszystko jest realne!

         

Najważniejszy dzień w życiu zasługuje przecież na wyjątkową oprawę!

 

Autorką tekstu jest Katarzyna Gajek – doświadczona konsultantka ślubna i właścicielka agencji wedding plannerskiej Aspire, www.aspire.pl

Galeria zdjęć:

Porady ekspertów

Katarzyna Gajek
Katarzyna Gajek

Aspire

Od strony organizacyjnej imprezy plenerowe to projekty trudniejsze i bardziej czasochłonne. Wymagają zbudowania wszystkiego od podstaw i planowania działań z większym wyprzedzeniem. Ale dają niesamowitą dowolność i czasem nieosiągalną w innej sytuacji przestrzeń.

czytaj więcej

Paulina i Kinga
Paulina i Kinga

ONE Kropka

Przyjęcie w plenerze, dlaczego warto? Organizacja przyjęcia w plenerze to nieco bardziej skomplikowana sprawa niż po prostu wynajęcie lokalu, gdzie większość kwestii można powierzyć menadżerowi danego obiektu. Nie podlega dyskusji też dużo dłuższa lista rzeczy do załatwienia. Każda składowa przyjęcia powinna zostać skrupulatnie przemyślana, teren, menu, zaplecze sanitarne, dekoracje, sprawy techniczne takie jak: rozplanowanie przestrzeni, oświetlenie, nagłośnienie, klimatyzacja, ewentualnie ogrzewanie i wiele, wiele innych. Jednak niezależnie od tego, jak długą listę argumentów przeciw stworzymy i tak przyjęcia w plenerze zawsze będą miały to "coś" czego nie da Wam lokal.

czytaj więcej

Anna Rutkowska
Anna Rutkowska

AlexDeco

Z roku na rok coraz więcej Par Młodych wybiera na miejsce ślubu plener, i choć aura w Polsce potrafi spłatać figle są gotowi zaryzykować. Wszak pierwsze randki pełne czułości i bliskości najczęściej miały miejsce w parku wśród kwiatów i zieleni. Były to chwile romantyczne i niezapomniane i ten nastrój, tej właśnie chwili i tego miejsca chcemy Parze Młodej ponownie przybliżyć.

czytaj więcej

Od redakcji
Od redakcji

Witamy na portalu Wesela w Plenerze i serdecznie zapraszamy do współtworzenia z nami tej strony. WeselawPlenerze.pl to portal, który powstał aby jak najbardziej przybliżyć Państwu organizacje ślubów i wesel w specjalnie przystosowanych do tego halach namiotowych.

czytaj więcej

Wyjątkowe miejsca
Pałac Domaniowski
Pałac Domaniowski

Pałac Domaniowski to oaza spokoju i komfortu, znajdująca się nad brzegiem Zalewu Domaniowskiego- największego i najczystszego zbiornika wodnego na południowym Mazowszu. Urokliwe miejsce w samym sercu Polski, gdzie duch bogatej historii przeplata się z nowoczesnością i elegancją.

zobacz więcej

Polecane firmy
Perfect Moments
Perfect Moments

Perfect Moments jest jedną z najdłużej działających agencji ślubnych w Polsce, nasze doświadczenie w tej branży budujemy od 2006 roku. Zorganizowaliśmy już blisko dwieście uroczystości ślubno-weselnych na terenie całego kraju.

zobacz więcej

Newsletter


 

Copyright © 2012-2017 WeselawPlenerze.pl