facebook


Wesele w plenerze - na co zwrócić uwagę wybierając halę namiotową?

3 October 2015

Z roku na rok możemy zaobserwować nowe trendy w organizacji wesel. Czasy gdy były one organizowane głównie w remizach strażackich powoli odchodzą w zapomnienie. Zmieniająca się moda nie tyczy się już tylko sukni panny młodej. Do Polski zawitały niczym z hollywoodzkich produkcji filmowych iście królewskie i bajkowe wesela w plenerze. Skąd ten nowy i jakże elegancki trend w naszym kraju, w którym nie zawsze łatwo o piękną słoneczną pogodę? Z marzeń ? mówi Marcin Nowakowski Dyrektor Zarządzający w firmie Rajt zajmującej się produkcją i wynajmem hal namiotowych na te niezwykłe wydarzenia.

Młodzi, którzy do nas trafiają marzą o niezapomnianym weselu często w miejscu, które jest im bliskie bo tu się w sobie zakochali, zaręczyli czy po prostu uważają je za piękne. Marzą też o weselu wyjątkowym i romantycznym niczym z bajki dlatego coraz częściej wybierają na organizacje scenerię przy zamkach i pałacach. Ekskluzywny namiot doskonale wkomponowuje się w ta scenerię i sprawia, że marzenia Pary Młodej stają się rzeczywistością - mówi Nowakowski.

Oprócz bardzo dużej dowolności w wyborze miejsca na tę niezwykłą uroczystość elementem, który przyciąga jak magnes do organizacji wesela w namiocie jest niezwykła elegancja i szyk tego przedsięwzięcia. Jednak aby wesele w plenerze odbyło się na najwyższym poziomie, konieczna jest chyba najtrudniejsza kwestia do rozstrzygnięcia – wybór profesjonalnej firmy namiotowej. Trzeba wykazać się dużą ostrożnością przy porównywaniu ofert, ponieważ bardzo łatwo natrafić na nieodpowiednią firmę, która w efekcie końcowym nadużyje waszego zaufania i nie spełni założonych oczekiwań. Zdecydowanie warto w tym miejscu skorzystać z profesjonalnej usługi agencji wedding plannerskich, które miały już możliwość organizacji niejednego tego typu wesela.

  wesele_w_plenerze wesele_w_hali_namiotowej

zdjęcia: firma RAJT

Jednak gdy decydujemy się sami na wybór firmy namiotowej warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

Po pierwsze zanim przejdziemy do omawiania szczegółów warto zweryfikować portfolio firmy, dzięki któremu można dostrzec jakość i ilość oferowanych usług, a także zapoznać się z poprzednimi realizacjami.

Po drugie, warto sprawdzić czy firma jest producentem czy tylko wynajmującym namioty. Producent oferuje szeroki wachlarz propozycji (rodzaje i rozmiary namiotów), natomiast wynajmujący najczęściej ma w ofercie jeden rodzaj namiotu, na który za wszelką cenę będzie się starał namówić Młodą Parę, a nie stworzyć projekt spełniający ich marzenia.  

Po trzecie - bezpieczeństwo konstrukcji. Jeśli już mowa o namiotach to właśnie na to należy zwrócić szczególną uwagę. Marcin Nowakowski z firmy Rajt mówi: na rynku roi się od namiotów bez atestów i certyfikatów, które tylko przypominają halę namiotową z zewnątrz natomiast ich konstrukcja pozostawia wiele do życzenia. Często firmy przedstawiają jedynie certyfikat na niepalność poszycia – a nie jest to jedyny dokument, o którym należy pamiętać. Warto zwrócić też uwagę czy konstrukcja namiotu zbudowana jest z aluminiowych elementów o odpowiednim przekroju czy nie daj Boże z plastikowych rurek – ta ostatnia „konstrukcja” na pewno nie zagwarantuje bezpieczeństwa uroczystości a przy lekkim podmuchu wiatru z pewnością zmieni też swoje położenie i będziemy mieli do czynienia z katastrofa weselną a nie wymarzonym i bajkowym weselu w plenerze.  Dlatego też należy unikać namiotów tzw. „szybkorozkładanych” – ostrzega Nowakowski.  

namiot_taneczny wesele_w_hali_namiotowej

zdjęcia: firma RAJT

Po czwarte - idywidualny projekt. Jeżeli ktoś kiedys powie Wam, że każde wesele w plenerze jest takie samo - uciekajcie od takich doradców. Dzięki różnorodnym konstrukcjom oferowanych namiotów jesteście w stanie wybrać (oczywiście przy doradctwie profesjonalnej firmy namiotowej lub wedding planerskiej) dowolne ich ułożenie i stworzyć wyjątkowy projekt, np. wyznaczyć namiot akcentujący wejście i pełniący rolę foyer, w którym goście mają czas na zapoznanie się z planem namiotu głównego.

Po piąte - elementy dodatkowe. Warto też pamiętać o wydawałoby się prozaicznych elementach jak parkiet i podłoga. Tylko nieliczne firmy oferują parkiet taneczny z prawdziwego zdarzenia. Często pod pojęciem „parkiet” kryje się mało elegancka podłoga hali namiotowej lub płyta meblowa czy co gorsza linoleum. Prawdziwym parkietem tanecznym gwarantującym odpowiednią estetykę i jakość powinien być modułowy parkiet taneczny rozkładany jako oddzielna konstrukcja na podłodze hali namiotowej – sugeruje Pan Marcin (RAJT). Pięknym wykończeniem namiotu jest oświetlenie pod postacią kryształowych żyrandoli nadające bajkowego, niepowtarzalnego klimatu, którego nie są w stanie zapewnić zwykłe lampy halogenowe lub metalowe kinkiety. Niby mała rzecz, ale po zmroku hala namiotowa będzie wyglądać niczym pałac. Aby efekt końcowy powalał i zachwycał warto zwrócić uwagę na takie elementy wyposażenia namiotu jak: elegancka draperia i podsufitka czy wykładzina w dowolnym kolorze i ułożona specjalnie na Państwa wesele.  Na życzenie Pary Młodej można również przygotować miejsca specjalne jak np. kącik chilloutowy z wygodnymi pufami. Jak zauważa Marcin Nowakowski, było to bardzo popularne rozwiązanie stosowane w ubiegłym roku. Miejsce odpoczynku i relaksu, w którym na spokojnie można wypić weselnego drinka oraz odsapnąć od tanecznych harców. Najczęściej było wykonane z przeźroczystych elementów ale jednocześnie stanowiło integralną część z namiotem głównym.

wesele_w_hali_namiotowej chillout_w_hali_namiotowej

zdjęcia: firma RAJT

Tendencja do organizacji wesel w plenerze rośnie, ponieważ natura jest najpiękniejszą scenerią, jaką sobie można wymarzyć, niezależnie od pory roku. Nie można ukryć, że koszt takiego wesela przewyższa cenę wesela organizowanego na sali, natomiast wspomnienia na całe życie – bezcenne.

      

 

Galeria zdjęć:

Porady ekspertów

Wojciech Zbroja
Wojciech Zbroja

Prezes Rent Design

Dlaczego warto skorzystać z pomocy Rent Design? Rent Design to jedna z największych wypożyczalni mebli w Polsce. Nasza firma jest elastyczna i niezwykle wszechstronna. Wspieramy zarówno małe, kameralne uroczystości, jak również te duże organizowane na kilkaset osób śluby i wesela. Dzięki bardzo dużej ilości dostępnych mebli możemy zaoferować naszym klientom pomoc w aranżacji przestrzeni nawet na ponad 1000 osób.

czytaj więcej

Od redakcji
Od redakcji

Witamy na portalu Wesela w Plenerze i serdecznie zapraszamy do współtworzenia z nami tej strony. WeselawPlenerze.pl to portal, który powstał aby jak najbardziej przybliżyć Państwu organizacje ślubów i wesel w specjalnie przystosowanych do tego halach namiotowych.

czytaj więcej

Iwona Kątny
Iwona Kątny

Mazurkas Catering

Zapytaliśmy firmę Mazurkas Catering o to jak wybrać dobrą firmę cateringową na wesele w plenerze. Okazuje się, że w tej kwestii ważnych jest kilka czynników - o tym opowie Iwona Kątny PR & Marketing Manager Mazurkas Catering

czytaj więcej

Paulina i Kinga
Paulina i Kinga

ONE Kropka

Przyjęcie w plenerze, dlaczego warto? Organizacja przyjęcia w plenerze to nieco bardziej skomplikowana sprawa niż po prostu wynajęcie lokalu, gdzie większość kwestii można powierzyć menadżerowi danego obiektu. Nie podlega dyskusji też dużo dłuższa lista rzeczy do załatwienia. Każda składowa przyjęcia powinna zostać skrupulatnie przemyślana, teren, menu, zaplecze sanitarne, dekoracje, sprawy techniczne takie jak: rozplanowanie przestrzeni, oświetlenie, nagłośnienie, klimatyzacja, ewentualnie ogrzewanie i wiele, wiele innych. Jednak niezależnie od tego, jak długą listę argumentów przeciw stworzymy i tak przyjęcia w plenerze zawsze będą miały to "coś" czego nie da Wam lokal.

czytaj więcej

Wyjątkowe miejsca
Hotel Pałac Czarny Las
Hotel Pałac Czarny Las

Hotel**** Pałac Czarny Las to oaza spokoju, a jego parkowe otoczenie to idealna sceneria dla każdego przyjęcia. XIX-wieczny Pałac wraz z kompleksem Dworków Pałacowych tworzą bazę noclegową dla 116 Gości. Dla par, które marzą o wyjątkowej oprawie miejsca do ślubu stworzyliśmy możliwość organizacji przyjęcia weselnego w pałacowych plenerach. Na terenie przypałacowego parku na wzniesieniu nad stawami zlokalizowany jest luksusowy namiot o powierzchni 450 m2, w którym można zorganizować niezapomniane przyjęcie nawet dla 180 osób.

zobacz więcej

Polecane firmy
5 czwartych
5 czwartych

Agnieszkę i Marcina Rusinowskich, fotografujących pod marką 5czwartych, przedstawiać specjalnie nie trzeba. To jeden z najbardziej znanych zespołów fotograficznych na rynku polskim, mający na swoim koncie ponad 50 nagrodzonych zdjęć w konkursach WPJA, AGWPJA, ISPWP, Fearless Photographers, założenie Polskiego Stowarzyszenia Fotografów Ślubnych PSFŚ.

zobacz więcej

Newsletter


 

Copyright © 2012-2017 WeselawPlenerze.pl