facebook


Ślub w plenerze

13 February 2014

Śluby plenerowe z upływem czasu zdobywają coraz większą popularność w kraju nad Wisłą, przestają być kojarzone tylko z ciepłymi wyspami gdzieś w środkowej Ameryce. Piękna sceneria ogrodów oraz często towarzyszących im zabytkowych obiektów, spotyka się z coraz większym zainteresowaniem ze strony ślubnych Klientów, rezygnujących z zamkniętych przestrzeni oferowanych w tradycyjnych lokalizacjach.

 

Ciekawe miejsce daje również większy wybór w aranżowaniu przestrzeni i staje się jeszcze bardziej spersonalizowana pod kątem oczekiwań Klienta. Ten czynnik wpływa również na zainteresowanie Pary Młodej możliwością udzielenia sakramentu małżeństwa w miejscu w którym odbywa się również przyjęcie weselne.

Należy wtedy pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

W naszej szerokości geograficznej aura pogodowa jest trudna do przewidzenia, ważne więc, aby namiot którym dysponujemy był profesjonalnie przygotowany i zapewnił nam oraz Gościom weselnym odpowiednie schronienie.  

W przypadku ślubów, warto odpowiednio wcześniej dowiedzieć się o oczekiwaniach i potrzebach księdza lub przedstawicielka Urzędu Stanu Cywilnego - najprawdopodobniej będziemy musieli zapewnić np. m.in. godło państwowe.

Kolejna decyzja dotyczyć będzie stylu samej uroczystości.

W chwili obecnej nie ma stałego, ściśle określonego nurtu i stylu dekoratorskiego dedykowanego szczególnie do aranżacji namiotów. Pary Młode decydują się na różne style dekoracji – wszystko jest uzależnione od upodobań narzeczonych i ich marzeń – mówi Anna Rutkowska z firmy ALEX Deco.

Na pewno wśród Naszych Klientów jest coraz więcej Par decydujących się na ślub poza kościołem czy USC. Najczęściej wybierają ogrody znajdujące się przy salach i namiotach w których będzie odbywać się przyjęcie weselne.

Najważniejszym elementem w aranżacji jest miejsce, w którym narzeczeni w obecności najbliższych złożą sobie przysięgę małżeńską.

Zawsze proponujemy, aby miejsce było zadaszone, ochroni nas ono wtedy przed deszczem i słońcem. Całość może być udekorowana klasycznie upiętymi tkaninami i kwiatami, które podkreślą wyjątkowość tej chwili. Często dla uzyskania dodatkowego efektu, Para Młoda idzie po klasycznie białym dywanie lub płatkach róż rozsypanych na trawie.

Pary Młode decydują się również na dekorację głównej alei i mogą tu się pojawić szklane kielichy wraz ze świecami, piękne aranżacje kwiatowe na postumentach lub drobniejsze elementy montowane bezpośrednio do krzeseł Gości.
Porady ekspertów

Katarzyna Gajek
Katarzyna Gajek

Aspire

Od strony organizacyjnej imprezy plenerowe to projekty trudniejsze i bardziej czasochłonne. Wymagają zbudowania wszystkiego od podstaw i planowania działań z większym wyprzedzeniem. Ale dają niesamowitą dowolność i czasem nieosiągalną w innej sytuacji przestrzeń.

czytaj więcej

Wojciech Zbroja
Wojciech Zbroja

Prezes Rent Design

Dlaczego warto skorzystać z pomocy Rent Design? Rent Design to jedna z największych wypożyczalni mebli w Polsce. Nasza firma jest elastyczna i niezwykle wszechstronna. Wspieramy zarówno małe, kameralne uroczystości, jak również te duże organizowane na kilkaset osób śluby i wesela. Dzięki bardzo dużej ilości dostępnych mebli możemy zaoferować naszym klientom pomoc w aranżacji przestrzeni nawet na ponad 1000 osób.

czytaj więcej

Od redakcji
Od redakcji

Witamy na portalu Wesela w Plenerze i serdecznie zapraszamy do współtworzenia z nami tej strony. WeselawPlenerze.pl to portal, który powstał aby jak najbardziej przybliżyć Państwu organizacje ślubów i wesel w specjalnie przystosowanych do tego halach namiotowych.

czytaj więcej

Marcin Nowakowski
Marcin Nowakowski

RAJT Hale namiotowe

W planowaniu wesela w plenerze jest wiele czynników niezwykle ważnych ale jeden z ważniejszych to dobry wybór hali namiotowej. Zapytaliśmy o to Marcina Nowakowskiego Dyrektora Zarządzającego firmy RAJT.

czytaj więcej

Wyjątkowe miejsca
Jaworowy Dwór
Jaworowy Dwór

Nasz zabytkowy Dwór stanowi wymarzoną scenerię dla tak wyjątkowego dnia i - jak określono - oferuje ?śródziemnomorskie ciepło, francuski szyk, angielską elegancję oraz co najważniejsze - polską atmosferę?, które uczynią ten dzień niezapomnianym i wyjątkowym.

zobacz więcej

Polecane firmy
GRODA
GRODA

Od przeszło dwóch dekad projektujemy i realizujemy oświetlenie. Oprócz nowoczesnych, profesjonalnych urządzeń oświetleniowych posiadamy także szereg gotowych rozwiązań scenograficznych takich jak podświetlane, designerskie meble firm Slide, Manamana, Kartell.

zobacz więcej

Newsletter


 

Copyright © 2012-2017 WeselawPlenerze.pl