facebook


Ślub w plenerze

13 February 2014

Śluby plenerowe z upływem czasu zdobywają coraz większą popularność w kraju nad Wisłą, przestają być kojarzone tylko z ciepłymi wyspami gdzieś w środkowej Ameryce. Piękna sceneria ogrodów oraz często towarzyszących im zabytkowych obiektów, spotyka się z coraz większym zainteresowaniem ze strony ślubnych Klientów, rezygnujących z zamkniętych przestrzeni oferowanych w tradycyjnych lokalizacjach.

 

Ciekawe miejsce daje również większy wybór w aranżowaniu przestrzeni i staje się jeszcze bardziej spersonalizowana pod kątem oczekiwań Klienta. Ten czynnik wpływa również na zainteresowanie Pary Młodej możliwością udzielenia sakramentu małżeństwa w miejscu w którym odbywa się również przyjęcie weselne.

Należy wtedy pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

W naszej szerokości geograficznej aura pogodowa jest trudna do przewidzenia, ważne więc, aby namiot którym dysponujemy był profesjonalnie przygotowany i zapewnił nam oraz Gościom weselnym odpowiednie schronienie.  

W przypadku ślubów, warto odpowiednio wcześniej dowiedzieć się o oczekiwaniach i potrzebach księdza lub przedstawicielka Urzędu Stanu Cywilnego - najprawdopodobniej będziemy musieli zapewnić np. m.in. godło państwowe.

Kolejna decyzja dotyczyć będzie stylu samej uroczystości.

W chwili obecnej nie ma stałego, ściśle określonego nurtu i stylu dekoratorskiego dedykowanego szczególnie do aranżacji namiotów. Pary Młode decydują się na różne style dekoracji – wszystko jest uzależnione od upodobań narzeczonych i ich marzeń – mówi Anna Rutkowska z firmy ALEX Deco.

Na pewno wśród Naszych Klientów jest coraz więcej Par decydujących się na ślub poza kościołem czy USC. Najczęściej wybierają ogrody znajdujące się przy salach i namiotach w których będzie odbywać się przyjęcie weselne.

Najważniejszym elementem w aranżacji jest miejsce, w którym narzeczeni w obecności najbliższych złożą sobie przysięgę małżeńską.

Zawsze proponujemy, aby miejsce było zadaszone, ochroni nas ono wtedy przed deszczem i słońcem. Całość może być udekorowana klasycznie upiętymi tkaninami i kwiatami, które podkreślą wyjątkowość tej chwili. Często dla uzyskania dodatkowego efektu, Para Młoda idzie po klasycznie białym dywanie lub płatkach róż rozsypanych na trawie.

Pary Młode decydują się również na dekorację głównej alei i mogą tu się pojawić szklane kielichy wraz ze świecami, piękne aranżacje kwiatowe na postumentach lub drobniejsze elementy montowane bezpośrednio do krzeseł Gości.
Porady ekspertów

Wojciech Zbroja
Wojciech Zbroja

Prezes Rent Design

Dlaczego warto skorzystać z pomocy Rent Design? Rent Design to jedna z największych wypożyczalni mebli w Polsce. Nasza firma jest elastyczna i niezwykle wszechstronna. Wspieramy zarówno małe, kameralne uroczystości, jak również te duże organizowane na kilkaset osób śluby i wesela. Dzięki bardzo dużej ilości dostępnych mebli możemy zaoferować naszym klientom pomoc w aranżacji przestrzeni nawet na ponad 1000 osób.

czytaj więcej

Iwona Kątny
Iwona Kątny

Mazurkas Catering

Zapytaliśmy firmę Mazurkas Catering o to jak wybrać dobrą firmę cateringową na wesele w plenerze. Okazuje się, że w tej kwestii ważnych jest kilka czynników - o tym opowie Iwona Kątny PR & Marketing Manager Mazurkas Catering

czytaj więcej

Marcin Nowakowski
Marcin Nowakowski

RAJT Hale namiotowe

W planowaniu wesela w plenerze jest wiele czynników niezwykle ważnych ale jeden z ważniejszych to dobry wybór hali namiotowej. Zapytaliśmy o to Marcina Nowakowskiego Dyrektora Zarządzającego firmy RAJT.

czytaj więcej

Paulina i Kinga
Paulina i Kinga

ONE Kropka

Przyjęcie w plenerze, dlaczego warto? Organizacja przyjęcia w plenerze to nieco bardziej skomplikowana sprawa niż po prostu wynajęcie lokalu, gdzie większość kwestii można powierzyć menadżerowi danego obiektu. Nie podlega dyskusji też dużo dłuższa lista rzeczy do załatwienia. Każda składowa przyjęcia powinna zostać skrupulatnie przemyślana, teren, menu, zaplecze sanitarne, dekoracje, sprawy techniczne takie jak: rozplanowanie przestrzeni, oświetlenie, nagłośnienie, klimatyzacja, ewentualnie ogrzewanie i wiele, wiele innych. Jednak niezależnie od tego, jak długą listę argumentów przeciw stworzymy i tak przyjęcia w plenerze zawsze będą miały to "coś" czego nie da Wam lokal.

czytaj więcej

Wyjątkowe miejsca
Hotel Pałac Czarny Las
Hotel Pałac Czarny Las

Hotel**** Pałac Czarny Las to oaza spokoju, a jego parkowe otoczenie to idealna sceneria dla każdego przyjęcia. XIX-wieczny Pałac wraz z kompleksem Dworków Pałacowych tworzą bazę noclegową dla 116 Gości. Dla par, które marzą o wyjątkowej oprawie miejsca do ślubu stworzyliśmy możliwość organizacji przyjęcia weselnego w pałacowych plenerach. Na terenie przypałacowego parku na wzniesieniu nad stawami zlokalizowany jest luksusowy namiot o powierzchni 450 m2, w którym można zorganizować niezapomniane przyjęcie nawet dla 180 osób.

zobacz więcej

Polecane firmy
Perfect Moments
Perfect Moments

Perfect Moments jest jedną z najdłużej działających agencji ślubnych w Polsce, nasze doświadczenie w tej branży budujemy od 2006 roku. Zorganizowaliśmy już blisko dwieście uroczystości ślubno-weselnych na terenie całego kraju.

zobacz więcej

Newsletter


 

Copyright © 2012-2017 WeselawPlenerze.pl